Róbert Fico a spol. uvádza: Ako Kiska vysťahoval 48 rodín na ulicu

Autor: Slavomíra Henčeková | 25.3.2014 o 23:06 | (upravené 9.8.2014 o 22:32) Karma článku: 18,43 | Prečítané:  15572x

Z produkcie pána premiéra vyšlo unikátne video. Video, v ktorom vypovedá chudák pani z Kysuckého Nového Mesta o tom, ako jej rodinu spolu s ďalšími obdobne osudom poznačenými 47 rodinami, Andrej Kiska údajne vysťahoval na ulicu. Zachovajme paniku. Ale pekne po poriadku.

 

Nebudem sa zaoberať tým, ako strhujúco je video natočené, ten dramatický podmaz, červená farba, výkričníky, dokonca tri, stará pani, ktorej do tváre nevidieť a zmluva, z ktorej vám ukážu až tri riadky a mohlo by ísť vlastne o akúkoľvek zmluvu so spoločnosťou Andreja Kisku. Nie, to nepotrebuje komentár. Každému s IQ nad úroveň hojdacieho koníka dôjde, že toto nemôžu už ani myslieť vážne. Napokon, pozrite si to sami.

Video nájdete aj na www.fico2014.sk

Ak by ste k tomu ale chceli vecný komentár, využijem svoje skromné právnické znalosti a poviem vám takto. Pani hovorí, že domy v počte dva a v počte bytov 24 v každom boli kúpené spolu so „záťažou“. Číta to dokonca zo zmluvy. Tou záťažou myslí nájomníkov, ktorých Andrej Kiska nemal podľa jej interpretácie právo vysťahovať, pretože kúpil nehnuteľnosti spolu s nimi.

Nezmysel 1 – slovo „záťaž“ právne neexistuje

Existujú len vecné bremená. Mocno teda pochybujem, že by právne neexistujúci pojem bol súčasťou kúpnej zmluvy, ktorá vyzerá na prvý pohľad profesionálne a zároveň pochybujem, že by si pán Kiska nenechával koncipovať zmluvy od osôb znalých práva. Trošku hanba pánu premiérovi, že vyšiel z cviku a neovláda už ani základné právne termíny. Mohol pani lepšie pošepnúť, čo má hovoriť. Hlavne, že použil slovo „deložovanie.“

Nezmysel č. 2 – vysťahovať ľudí na ulicu nie je až také jednoduché

Predpokladám, že pani a jej rodina a ďalšie rodiny boli v nájme, pretože ak by byt bol v ich vlastníctve, museli by s pánom Kiskom uzavrieť kúpnu zmluvu oni sami a to už by bolo fakt ťažká forma schizofrénie. Aj na základe pár útržkov zo zmluvy usudzujem, že šlo o nájom. Nájom sa nekončí tým, že byt kúpi niekto iný (zase tie nedostatky, pán premiér), ale podľa § 710 zákona č. 40/1964 Zb., občiansky zákonník, dohodou, výpoveďou alebo v prípade nájmu na dobu určitú uplynutím tejto doby. Čiže bez ohľadu na to, či v zmluve bolo alebo nebolo uvedené, že byt je kupovaný so „záťažou“, nájom stále trvá a môže skončiť len za presne zákonom vymedzených podmienok. Ak by nájomcovia nesúhlasili s výpoveďou, mohli sa obrátiť na súd, ktorý zvykne byť veľmi naklonený práve nájomcom ako slabšej strane a vysloví neplatnosť výpovede nájomnej zmluvy. Zároveň v prípade výpovede z dôvodov podľa § 711 ods. 1 písm. a), b) e) alebo písm. f) je prenajímateľ povinný zabezpečiť ex-nájomcom bytovú náhradu. Takže veľmi ťažko ich vysťahuje na ulicu, tento scenár je nielen viac než nepravdepodobný, ale aj nereálny. V prípade presvedčenia o jeho nepravdivosti je to špolahlivo dôvod na podanie trestného oznámenia. A nebude v tejto kampani veru prvé.

Nezmysel č. 3 – kandidatúra pána premiéra

Nielen skvost vo forme tohto videa, ale vôbec celá prezidentská kampaň pána premiéra so stupňovitou tendenciou nezmyslov, manipulácie občanmi, agresiou a osočovaním protikandidáta je jeden veľký nezmysel a veľký omyl. Osobne si myslím, že pán premiér presne vie, čo robí a počas osamelých večerov pri pohári vína sa uškŕňa a krúti hlavou, čo za nezmysly nám to zase natlačil do hlavy. Veď toto už predsa nemôže žiaden nielen inteligentný, ale už aj výrazne podpriemerne inteligentný človek, myslieť vážne. Nikdy som nebola výslovne anti-fico volič, ale čo je veľa, veď to poznáte. Pán premiér, prestrelili ste, a preto dúfam, že od soboty prestanete byť nepriestrelný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?